GALERIE

Babylónští bohové
Symboly vyrité na babylónském kameni kudurru ze 13. století př. Kr. s vepsanými jmény božstev, která představují. Nalezeno v Súsách v jihozápadním Íránu, kde byl tento předmět zabrán jako válečná kořist.
Kříž Evangelistů
Na tomto obrázku je pěkně vidět křesťanská symbolika. U každého z evangelistů je jdno z Ezechielových Zvířat. Marie stojí na půlměsíci a na kouli s Hadem (symbol překonání prvotního hříchu). Ještě navíc má plášť z noční oblohy (podobnost s Háthor).
Kolo Života
Budhistické kolo života. Vyjadřuje stálý koloběh změn. Nahoře jsou nebeské říše, za nimi pak (proti směru hod. ručiček) říše titánů (žárlivých bohů), hladových (pozemských) duchů, zvířat a lidí. Kolo drží Jáma, pán smrti, který vše pohltí.
Nut
Tento obraz na dřevěné rakvi z 2. století po Kr. ukazuje Nut (egyptská bohyně oblohy) obklopenou znameními zvěrokruhu. Jsou zde vidět nám známé souhvězdí (ryby, kentaur, blíženci etc.). Také si zde můžete všimnou koza-ryby, která byla častá v Babylóně (viz. Ea).
Jezdci Apokalypsy
Slavný Dürerův obraz (ze slavného cyklu Apokalypsa) z15. století Čtyři Jezdci Apokalypsy. Vysvětlení symboliky můžete nálezt v Bibli. Tady jen krátce: Válka je zde s mečem, Dobyvatel s lukem, Hladomor s váhami a Smrt má trojzubce
Alchymista
Alchymistický tisk ze 17. století. Je zde velké množství alch. symbolů: slunce a měsíc (mužský a ženský prvek alchymie), dvě růže (rudá a bílá - symbolizují Rudého krále a Bílou královnu), mezi nimi je symbol rtuti (transformujícího činidla), lev požírající hada (jedná se o nějakou reakci, ale jelikož je obraz pouze černobílý takvám nepovím o jakou jde).
Egyptská letadla
Tato fotka prý pochází z 3000 let starého chrámu Nové říše, který je několik stovek kilometrů od Káhiry. Nevím jestli toto patří přímo mezi symboly, ale nechávám to tu pro zajímavost. Posouzení jestli je to falsum nebo ne nechávám na vás. Ze stránky: http://www.crystalinks.com/ancientaircraft.html
Behemot a Leviathan
Vyobrazení dvou příšer Apokalypsi. Vodního Leviathana a pozemního Behemota. Bohužel nevím kdo to dělal (ale mám podezření na W. Blakea).
Růžový kříž

Toto je velice známý Růžový kříž hermetického řádů Golden Dawn. Na konci každého ramene jsou znaky tří alchymistických principů (Síra, Sůl a Merkur). Uprostřed ramen jsou pentagramy se znaky zvířat (resp. Cherubů) z Ezechielova vidění, které představují živly a pátý znak (kolo) je Duch. Uprostřed kříže je veliká růže s hebrejskými písmeny: první řada má tří plátky a představuje tři matky (Alef, Šin a Mem), další je sedm dvojitých a patnáct jednoduchých (písmen). Uprostřed spodního ramena je planetární hexagram se sluncem uprostřed. Barvy jsou podle sefir kabalistického stromu: dole Malkhut (4 barvy), pak Jesod (stříbrná), Gebura (červená), Chesed (modrá) a nakonec Tiferet (zlatá).